Anna Gryz

anna_gryz_960x640

Psychoterapeuta, psycholog

OBSZAR AKTYWNOŚCI ZAWODOWEJ

Pracuje w nurcie integracyjnym, w swojej pracy wykorzystuje strategie i metody dobrane do indywidualnych potrzeb osoby, która zgłasza się na psychoterapię.

Prowadzi psychoterapię indywidualną oraz terapię par.

Indywidualnie pracuje z osobami:

cierpiącymi na zaburzenia nastroju (nadmierne przygnębienie, smutek)
doświadczającymi nadmiernego lęku, niepokoju
doświadczającymi niskiego poczucia własnej wartości
przeżywającymi kryzysy osobiste, rodzinne, zawodowe
doświadczającymi trudności w relacjach z innymi, braku zrozumienia, trudności w komunikacji
doświadczającymi nadmiernego stresu
poszukującymi celu w życiu
Zajmuje się także wspomaganiem rozwoju osobistego oraz doradztwem psychologicznym.

Szczególne miejsce w jej pracy zajmuje terapia par i małżeństw. Pracuje z parami doświadczającymi kryzysu w związku – zdrada, nadmierna zazdrość, rozczarowanie związkiem, kłótnie, trudności z wychowywaniem dzieci oraz z parami, które mają problemy na tle seksualnym.

WYKSZTAŁCENIE

Psychoterapeuta, psycholog. Absolwentka Wydziału Psychologii Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie. Ukończyła 4-letnie studia podyplomowe z psychoterapii w Profesjonalnej Szkole Psychoterapii przy SWPS i Instytucie Psychologii Zdrowia (rekomendacja Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego oraz Polskiego Towarzystwa Psychologicznego). Pracuje w podejściu integracyjnym (w swojej pracy wykorzystuje strategie i metody dobrane do indywidualnych potrzeb osoby, która zgłasza się na psychoterapię). Ukończyła Studium Pomocy Psychologicznej dla Par przy Instytucie Psychologii Zdrowia, w którym uzyskała CERTYFIKAT Specjalisty w Zakresie Pomocy Psychologicznej dla Par. Skończyła pełen cykl kursów z zakresu seksuologii organizowanych przez Zakład Seksuologii Medycznej i Psychoterapii Centrum Medycznego Szkolenia podyplomowego w Warszawie.

DOTYCHCZASOWE DOŚWIADCZENIE ZAWODOWE

Od 2006 r. związana z Samodzielnym Publicznym Szpitalem Klinicznym CMKP im.prof.W. Orłowskiego w Warszawie, gdzie na co dzień pracuje w Poradni Zdrowia Psychicznego przy Zakładzie Seksuologii, Psychiatrii i Psychoterapii. Prowadzi psychoterapię osób dorosłych. Początkowo zdobywała doświadczenie w Oddziale Dziennym Psychiatrycznym pracując jako terapeuta grupowy, prowadziła także treningi z zakresu komunikacji i asertywności oraz zajęcia z psychorysunku i relaksacji. Obecnie prowadzi psychoterapię indywidualną osób dorosłych. Pracuje z osobami cierpiącymi na zaburzenia lękowe, zaburzenia nastroju, zaburzenia adaptacyjne i związane ze stresem oraz na zaburzenia osobowości. Zajmuje się także wspomaganiem rozwoju osobistego i doradztwem psychologicznym.

W pracy klinicznej stale korzysta z superwizji certyfikowanych superwizorów Polskiego Towarzystwa Psychologicznego oraz Polskiego Stowarzyszenia Psychoterapii Integracyjnej.

Członek Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.