Jolanta Skiba

jolanta_skiba_960x640

Psychoterapeuta, psycholog

OBSZAR AKTYWNOŚCI ZAWODOWEJ W PORADNI FILAR

Oferuje pomoc psychologiczną i psychoterapię indywidualną osób dorosłych i młodzieży oraz terapię par. Pracuje z osobami, które:

  • doświadczają stresu i napięcia w życiu codziennym
  • czują się zagubione, niespokojne, niepewne swojej oceny
  • cierpią na bezsenność, lęki, depresje, nerwice
  • potrzebują wsparcia emocjonalnego w wyjściu z kryzysu osobistego
  • chciałyby lepiej poznać i zrozumieć siebie (swoje potrzeby, myśli, uczucia i zachowania)

 

WYKSZTAŁCENIE

Absolwentka Wydziału Filozofii Chrześcijańskiej Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Certyfikowany specjalista terapii środowiskowej. Ukończyła całościowe czteroletnie szkolenie psychoterapeutyczne atestowane przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne. Stale poszerza swoją wiedzę i umiejętności zawodowe (otwarta specjalizacja z psychologii klinicznej w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie).

DOŚWIADCZENIE ZAWODOWE

Psycholog z 10-letnim doświadczeniem w pracy klinicznej. Współpracowała z Ośrodkiem Reintegracji Rodziny w Pyrach i Fundacją im Janusz Korczaka w Marwicach współprowadząc psychoedukacyjne warsztaty dla młodzieży. Była wolontariuszką w Domu Dziecka nr 10. Doświadczenie zawodowe zdobywała m.in w Mazowieckim Centrum Neuropsychiatrii i Rehabilitacji Dla Dzieci i Młodzieży w Zagórzu i Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii nr 2 „KĄT” w Warszawie. Odbywała półroczne staże w Ośrodku Terapeutycznym „Goplańska” i Oddziale Dziennym III kliniki psychiatrycznej Instytutu Psychiatrii i Neurologii. Członek Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego Sekcji Naukowej Psychoterapii oraz Sekcji Psychiatrii Środowiskowej i Rehabilitacji. Obecnie pracuje w Mokotowskim Zespole Leczenia Środowiskowego I kliniki psychiatrycznej IPiN.

Swoją pracę poddaje superwizji u certyfikowanych superwizorów Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.