Leczenie ADHD u dzieci – Warszawa

ADHD to zespół nadpobudliwości, charakteryzujący się problemami z koncentracją, impulsywnością i nadmierną ruchliwością. Zwykle diagnoza jest stawiana dzieciom w okolicach 6. roku życia, natomiast leczenie wymaga kompleksowej strategii poznawczo-behawioralnej oraz farmakoterapii. Oferujemy leczenie ADHD u dzieci w Warszawie.

Kompleksowa terapia dzieci z ADHD - Salus Pro Domo Warszawa

Diagnoza

Diagnoza jest przeprowadzana przez lekarza psychiatrę oraz psychologa. Jest niezwykle istotna, ponieważ objawy towarzyszące ADHD mogą dotyczyć innych dolegliwości.

Rozpoznanie objawów

Rozpoznanie objawów pozwala określić, że dziecko posiada ADHD, a nie na przykład napady padaczkowe.

Leczenie

Leczenie dziecka z ADHD łączy farmakologię oraz psychoterapię. Terapia najczęściej dotyczy nurtu behawioralnego czy poznawczo-behawioralnego.

Pierwsze objawy ADHD u dzieci - jak rozpoznać?

Pierwsze objawy ADHD u dzieci to przede wszystkim ogólna nerwowość i nadpobudliwość. To specyficzne sygnały, ponieważ w niektórych przypadkach malucha jest jego cechą naturalną, a nie niekoniecznie musi się wiązać z symptomem dolegliwości. Dzieci z ADHD są bardzo impulsywne, nie potrafią skupić uwagi. Rozpoznanie zaburzenia następuje przy diagnozie objawów z trzech wspomnianych grup jednocześnie - nadmiernej ruchliwości, zaburzeń koncentracji i nadmiernej impulsywności oraz kiedy są obecne przed 7. rokiem życia w dwóch różnych środowiskach (np. w domu i w szkole).
Skorzystaj z pomocy profesjolnalistów!

Leczenie ADHD u dzieci w Salus Pro Domo - opinie rodziców

Opinie rodziców naszych małych pacjentów są dla nas bardzo ważnym świadectwem wykonywanej pracy.

U mojej córki zdiagnozowano ADHD w wieku 6 lat i szybko zapisałam ją na terapię. Mała trafiła do bardzo dobrych specjalistów i jestem bardzo zadowolona, bo teraz ma 10 lat i objawy znacznie się zmniejszyły. Sama dostałam sporo informacji odnośnie postępowania z nadpobudliwym dzieckiem i jestem niesamowicie wdzięczna, polecam!

Kamila

Mój synek zawsze był dość aktywny, ale kiedy miał 7 lat polecono mi zabranie go do psychiatry, żeby zdiagnozować ADHD i okazało się, że faktycznie cierpi na to zaburzenie. Na początku terapii nie widziałam wielu postępów, ale po około pół roku objawy zaczęły się osłabiać. Też widzę, że mały Kuba jest bardziej szczęśliwy :)

Dominik

Zabrałam dziecko do Salus Pro Domo na konsultację z lekarzem i okazało się, że mały ma ADHD. Specjalista szybko wyjaśnił mi, jak powinno wyglądać leczenie i w jaki sposób postępować z dzieckiem. Naprawdę widzę dużo pozytywnych efektów, dlatego jestem bardzo wdzięczna i polecam!

Monika

Skorzystaj z porady profesjonalisty – umów swoje dziecko na wizytę!